Beklemeyeceğiniz Hayvanlar Tarafından Öldürülen 10 Kişi

Doğa, tarihimiz boyunca ondan uzaklaşmak için yaptığımız çeşitli girişimlere rağmen, sonsuza dek hayran kaldığımız güzel bir şeydir. Aynı zamanda korkutucu ve bizi öldürebilecek şeylerle dolu.8 min


0
95 Paylaşım

Doğa, tarihimiz boyunca ondan uzaklaşmak için yaptığımız çeşitli girişimlere rağmen, sonsuza dek hayran kaldığımız güzel bir şeydir. Aynı zamanda korkutucu ve bizi öldürebilecek şeylerle dolu. Sadece kasırgalar, kasırgalar, orman yangınları, depremler ve volkanik patlamalar hakkında endişelenmek zorunda değiliz, aynı zamanda doğanın kendi vahşi öldürme makineleri (aslanlar, kaplanlar ve ayılar, aman tanrım!) uygar kalplerimize korku aşılamak için Şeytan tarafından tasarlandı.

Bu ilkel hayvanlar tarafından yaralanıp sakatlanan insanların hikayeleri ve raporları konusunda kesinlikle hiçbir eksiklik yoktur. Kendimizi besin zincirinden çıkmış olarak görme eğilimimize rağmen, birçoğumuz hala dünyanın sahip olduğumuz ve nasıl gezineceğimizi ve hayatta kalacağımızı unuttuğumuz o kısmına çekiliyoruz. Bununla birlikte, aşağıdaki insanlar bir araya geldi. bir insan katili hayal ettiğimizde akla gelmeyen hayvanların merhametinde sonları.

1- Sevgi Dolu Lama Tarafından Öldürülen Kadın

Is there any feeling more satisfying than coming home and being greeted by a giddy pet and hearing the frenzied pitter-patter of their feet as they rush toward you? The last thing that would cross our minds is that our enthusiastic pets could accidentally kill us, but that tragic notion was one woman’s sad reality. While llamas are known to be aggressive under certain circumstances, such as a male llama that has developed berserk male syndrome, a healthy and well-adjusted llama can be dangerous to its owner due to its sheer size.

Ohioan Florence Lanahan returned home one day in 2012, and her pet llama Baby Doll, ecstatic to see her owner, rushed to greet her. While running, the llama lost her footing on wet pavement and knocked the woman over. Her head hit the pavement. She was able to call an ambulance, but there was nothing that the paramedics could do. Lanahan died of a heart attack on the way to the hospital. This goes to show that even animals with the most innocent of intentions can harm their owners.

2- İnek Tarafından Ezilmiş Gürcü Çiftçi

İnsanlar yüzyıllar boyunca ineklere tamamen hükmetmiş olsalar da, dikkatlice kullanılmazlarsa ne kadar tehlikeli olabileceklerini unutmak kolaydır. Aslında araştırmalara göre, inekler köpekbalıklarının öldüğünden yılda beş kat daha fazla insanı öldürüyor. Bu devasa kara hayvanlarının böyle bir kurbanı, Georgia eyaletinde yaşayan bir çiftçiydi. 2017’de 72 yaşındaki William Parris bir ineği hareket ettirmeye çalışıyordu ve bu da adamı bir çite itip göğsünü ezdi. Parris acil serviste darbenin yol açtığı ağır travma nedeniyle öldüğü açıklandı.

3- Beyaz Rusya Balıkçısı Kamera-Utangaç Kunduz Tarafından Saldırıya Uğradı

Günlük hayatımızda göremediğimiz vahşi bir hayvanla karşılaşmanın hayranlık uyandıran duygusuyla kesinlikle ilişki kurabilmeliyiz, ama belki de onları güvenli bir mesafeden takdir etmeyi öğrenmeliyiz. Kunduzlar söz konusu olduğunda, genellikle insanlara saldırmadıklarını belirtmek gerekir ve bunun gerçekleştiği belgelenmiş vakalar nadirdir. Bununla birlikte, kunduzların boyutlarına göre inanılmaz derecede güçlü bir ısırma kuvveti vardır ve herhangi bir nedenle bir insana saldırmaya karar verirlerse, ölümcül olabilir – bir kişi ne yazık ki çok geç öğrenilen bir ders.


60 yaşındaki Belaruslu bir balıkçı, 2013 yılında yol kenarında bir kunduz fark ettiğinde arkadaşlarıyla birlikte bir göle gidiyordu. Arabayı durdurdu, kunduza yaklaştı ve resimler için onunla poz vermeye çalıştı. Muhtemelen kendini tehdit altında hisseden kunduz adama saldırdı ve onu birkaç kez ısırdı. Isırıklardan biri bacağındaki bir atardamarı kesmiş ve arkadaşları herhangi bir şey yapamadan adamın kanamadan ölmesine neden olmuştur.

4- Massachusetts Adamı Bir Geyik Tarafından Vuruldu

Özellikle ormanlık alanlarda yaşıyorsanız, gece yolda araba sürerken bir geyik görmek pek alışılmadık bir durum değildir. Ne yazık ki, hazırlıksız yakalanmak ve kazara bir geyiğe çarparak aracınıza önemli ölçüde zarar vermek nadir değildir. Aslında istatistikler, her yıl 1,5 milyondan fazla geyikle ilgili kaza olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, başka bir sürücünün aracına uçan bir geyiği gönderen bir çarpışma inanılmaz derecede nadirdir.

76 yaşındaki bir sanatçı olan David Lang, Kasım 2017’de bir gece, ters yönde hareket eden bir arabanın bir geyiğe çarpması ve daha sonra havaya fırlatılması ve ön camının kırılmasıyla eve dönüyordu. [7] Bu onun aracına çarpmasına neden oldu ve aldığı yaralanmalar sonucu öldü.

5- Güney Afrikalı Kadın Zürafa Tarafından Tekme

Zürafalar dünyadaki başka hiçbir şeye gerçekten benzemeyen tuhaf, meraklı yaratıklardır. Sadece Afrika’ya özgü olmaları ve nesli tükenmekte olan türler listesinde yer almaları nedeniyle, çoğumuz, köpeklerimizi öğleden sonra gezintilerine götürürken, vahşi bir zürafayı şahsen görme şansımız olmayacak. Öte yandan, bir kadın olmasaydı daha iyi durumda olurdu.

Merike Engelbrecht adlı 25 yaşındaki bir kadın, 2010 yılında Musina yakınlarında köpeklerini gezdirirken, biri serbest bırakılıp bir zürafa sürüsüne doğru koşarak onları korkutuyordu. Köpeğini almaya giderken, baldırını korumaya çalışan korkmuş bir zürafa tarafından boynuna tekmelendi. Çarpışmadan anında öldü.

6- Dağ Yolunda Keçi Tarafından Görülen Yürüyüşçü

Tehlikeli hayvanların etrafta dikkatli olması gerektiğini düşünürken, muhtemelen bir keçi çoğu insanın aklından geçmiyor bile. Ancak her yıl keçilerin insanlara yönelik saldırılarının artmasıyla, belki de gerekir. Amerika Birleşik Devletleri’nde yılda 6.000’den fazla kişi keçiler tarafından saldırıya uğrar ve bu saldırılar kurbanı kalıcı olarak hasar görebilir veya bazı aşırı durumlarda ölür.

2010 yılında, 63 yaşındaki Robert H. Boardman, ailesi alışılmadık derecede saldırgan bir dağ keçisine rastladığında, Washington’daki Olimpik Ulusal Park’ta ailesiyle birlikte bir dağ yolunda yürüyordu. Boardman, ailesine keçiyi korkutmaya çalışırken uzak durmalarını ve geri dönmelerini söyledi. Ancak girişimleri başarısız oldu ve keçi tarafından öldürüldü. Sahil Güvenlik ile temasa geçen ailesi yardım için park hizmetini aradı. Aileye yardım etmek için dağa bir helikopter gönderildi, ancak Boardman için çok geçti. Keçi daha sonra yakalandı ve öldürüldü.

7- Koyun tarafından çiğnenen yaşlı adam

Çoğu insan muhtemelen doksanlı yıllara kadar iyi yaşadığını görmüyor. Bu nedenle, doksanlı yaşlarında bir koyun saldırısına uğramaktan çok daha az insan ölmeyi beklerdi, ancak bu, 2016’da bir gün Fransa kırsalında yürürken yaşadığı talihsiz kaderdi. Ölü bulundu. Cestas yakınlarındaki bir tarlada, ezilmekten kaynaklanan yaralanmalardan ölüme işaret eden yaralarla.

Koyunlar gerçekten zararsız, uysal yaratıklar olarak kabul edilir. Bu, dikkate değer bir istisna dışında çoğunlukla doğrudur. Koçlar, özellikle çiftleşme mevsiminde diğer koyun türlerine göre çok daha agresif olan sağlam, yetişkin erkek koyunlardır. Yaşlı adamı yere seren ve onu ayaklar altına alan koyun, görünüşe göre bölgede birden fazla insana yönelik kışkırtılmamış saldırılarından dolayı kötü şöhretliydi. Yaşlı adamın ölümüne neden olduktan sonra koyunlar yakalandı ve indirildi.

8- Çinli kız bir hamster tarafından ısırıldı

Doğal olarak, kimsenin ölmesini istemiyoruz (katil, yırtıcı bir suçlu olmadıkça), ama masum çocukların ölümünün bizi benzersiz bir şekilde korkunç bir şekilde incittiği konusunda hepimiz hemfikir olabilir miyiz? Bilim, diğer kemirgenlerin yanı sıra hamsterların da insanlarda lenfositik koriomenenjit (LCM) adı verilen bir hastalığa neden olabileceğini gösteriyor. Ancak bu hastalık nadiren tehlikelidir ve kurbanların çoğu kolayca iyileşebilir. Bununla birlikte, alerjilerin varlığı, normal koşullar altında zararsız olacak bir durumu talihsiz, beklenmedik bir trajediye dönüştürebilir.

Adı açıklanmayan Ma On Shan’dan 11 yaşındaki bir kız, 2013 yılında bir gece parmağı ısırıldığında evcil hamsteriyle oynuyordu. Ebeveynleri yarayı temizledikten sonra, kız banyoda kramplar geliştirmeye başladı ve bir saat içinde öldü. İlk soruşturma neden bu kadar çabuk öldüğü konusunda herhangi bir sonuca varmasa da, uzmanlar ısırığa şiddetli bir alerjik reaksiyon göstermiş olması gerektiğini düşünüyor.

9- Kaliforniya Hayvan Eğitmeni Bir Tavuk Tarafından Bıçaklanmış

Biri bir hobi edinmeniz gerektiğini söylerse, muhtemelen ABD’nin 50 eyaletinin tamamında yasa dışı olan ve çoğu suç olan horoz dövüşünü izlemeye başlamak istemez. Eğer yaparlarsa ve bu küçük gerçek fikirlerini değiştirmek için yeterli değilse, o zaman bir tavuk tarafından öldürülen bir adamın hikayesi olabilir. İnsanların bu gözlüklerde zarar görmesi yaygın olmasa da, alışılmadık derecede saldırgan olacak şekilde eğitilmiş ve onları diğer hayvanlar için daha ölümcül hale getirmek için silahlarla donatılmış hayvanların da insanlar için ölümcül olabileceği mantıklıdır. ters git.

2011 yılında, Jose Luis Ochoa, polis ortaya çıktığında ve seyircileri ve hayvanları koşuşturarak kaotik bir manzaraya neden olduğunda Kaliforniya, Lamont’ta bir horoz dövüşü izliyordu. Kargaşanın ortasında, Ochoa, bacağına bıçak takılı bir tavuk tarafından sağ baldırından bıçaklandı. İki saat sonra hastanede öldü. Belki de uygun bir şekilde, Ochoa geçmişte dövüşen bir hayvana sahip olduğu veya onu eğittiği için para cezasına çarptırılmıştı.

10- Florida Adam Bir Ördek Tarafından Boğuldu

Pek çok ölümcül yaratık denizde gizlenir ve köpekbalığı saldırıları onlarca yıl boyunca çeşitli filmlerde tasvir edildiği kadar yaygın olmasa da, bir köpekbalığının bir insanı başka bir yaratıkla karıştırması ve saldırması fikri insan hayal gücüne o kadar mantıksız görünmemelidir. . Floridalı bir adam, suda yaşayan başka bir hayvan türüyle ölümcül bir karşılaşma yaşadı. Ördekler, daha büyük olan ve insanlara yönelik bir dizi belgelenmiş saldırıya sahip olan yakın akraba kuğularından farklı olarak, nispeten zararsız görünmektedir. Olağanüstü bazı durumlar dışında, muhtemelen zararsız kalacaklardı. Ancak bu hikayenin gösterdiği gibi, bazen şanssız insanların başına olağanüstü durumlar gelir.

Florida’da 2001 yılında şirketi için jet ski deneyen Leon Resnick için normal bir gündü. Deerfield Beach yakınlarındaki bir gölün etrafında sürüyordu, muhtemelen daha önce aniden uçan bir ördeğe çarpıp çarptığında sayısız kez yapmış olduğu gibi. bilinçsiz olarak suya çarptı. Ortağı olanlardan haberi yoktu ve onu kurtaramadı. Resnick, bir kişinin ölümüne neden olan olağanüstü nadir bir ördek vakasında boğuldu. Ördek de yakınlarda ölü bulundu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
95 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Nefret
0
Nefret
Karışık Karışık
0
Karışık
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
İnek Gibi İnek Gibi
0
İnek Gibi
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Cool Cool
0
Cool

Yorumlar

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı